Used Trucks For Sale
FOR SALE: The Only Used Reefer That Eliminates the Risk.
TMI Truck & Equipment, a division of Potomac Truck Center, presents the smartest used truck purchase on the market.
Why? Because this Used ...
Stock #T50001
$32,000
| Mileage | 373,000 |
|---|---|
| Engine | Hino JO8E (260hp) |
| Trans | Allison Auto 6 Spd Auto |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
THE PEDIGREE: FLEET MAINTAINED & READY TO WORK
This isn’t your average used work truck. This 2023 Mack MD6 is a premium fleet trade-in from a national forklift distributorship. They rotate their se...
Stock #XPS008609
$150,000
| Mileage | 120,175 |
|---|---|
| Engine | Cummins ISB 6.7 (300hp) |
| Trans | Allison 2500 RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 150" |
| Axle Type | Single 10000 F / 21000 R |
| Suspension | Spring |
Truck in picture is an example phot. The original is getting ready for sale.
2022 Hino L6 Cummins 240 HP, Allison HS 6 speed, 26' dry van with liftgate,
Stock #T50260
$49,995
| Mileage | 170,100 |
|---|---|
| Engine | Cummins 6.7 (240hp) |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
Just in off lease. getting the service done, detailing etc. Give us a call.
2017 Hino 268A 18' Refer truck, Just came out of lease, low miles (175K) DOT, PM done, ready to work.
Stock #S50759
$32,000
| Mileage | 175,000 |
|---|---|
| Engine | Hino JO8E (260hp) |
| Trans | Allison Auto 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 235" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
2021 Hino L7 Hino JO8E 260 HP, Auto, 22' refer body (new reconditioned body) de-rated to under CDL. liftgate, DOT inspected, PM service completed, warranties
Stock #T50003
$57,975
| Mileage | 343,000 |
|---|---|
| Engine | Hino JO8E (260hp) |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 235" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
2022 Mack PI64T, Mack MP8 445, M-drive 12 speed, 213" wb, air slide 5th, Detailed, PM Service, DOT inspected, comes with a warranty
Stock #009475
$72,500
| Mileage | 400,426 |
|---|---|
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Mack MP8 (445hp) |
| Trans | Mack M-Drive 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 213" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
2022 Volvo VNR64T300, Volvo D13 500 HP, I-shift 12 speed, great miles and factory warranty until 10/2026 you can also purchase Volvo warranty.
347,000 miles, all alum wheels air slide 5th, 3.08 rati...
Stock #606561
$53,975
| Mileage | 347,000 |
|---|---|
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Volvo D13 (500hp) |
| Trans | Volvo I-shift 12 Spd I-Shift |
| Wheelbase | 207" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
















