Hino Trucks For Sale
Hino
IN STOCK & READY TO DELIVER! Get Uptime Now with the Hino L6 + Hino Edge
Stop waiting weeks. Start earning today! This premium, supported, and high-efficiency Hino L6 is available for immediate deliv...
Stock #0T5T52844
$127,795
| Engine | Cummins ISB6.7 (260hp) |
|---|---|
| Eng Size | 6.7 |
| Trans | Allison 2500 RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
2026 Hino L7 – More than a Truck
A Class 7 cab & chassis built for strength, comfort, and endless upfit potential.
Stock #T50428
$99,950
| Mileage | 500 |
|---|---|
| Engine | Cummins 6.7L (260hp) |
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 3000RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 12 F / 21 R |
| Suspension | Leaf Spring |
2026 Hino L7 – More than a Truck
A Class 7 cab & chassis built for strength, comfort, and endless upfit potential.
Stock #T5T50430
| Engine | Cummins 6.7L (260hp) |
|---|---|
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 12 F / 21 R |
| Suspension | Hendrickson |
Tired of CDL headaches and underpowered trucks slowing you down? Get ready to revolutionize your landscape and contracting business with the brand-new, job-ready Hino L6 Non-CDL Dump Truck!
Unleash...
Stock #6S5T50777
$111,750
| Engine | Cummins 6.7L (260hp) |
|---|---|
| Trans | Allison 2200RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 217" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
2026 Hino L7 Non-CDL Reefer – 22' Morgan Body with Thermo King T-890 (Coming Soon)
The 2026 Hino L7 Non-CDL Reefer
Stock #T5T50048
Engine Cummins B6.7 (260hp) Eng Size 6.7l Trans Allison 2500 RDS 6 Spd Auto Wheelbase 235" Axle Type Single 12 F / 21 R Suspension Hendrickson
2026 Hino L6 – Built to Work. Built to Perform.
The 2026 Hino L6 delivers the perfect balance of strength, efficiency, and driver comfort for demanding medium-duty applications. Powered by the pr...
Stock #T5T54387
| Engine | Cummins B6.7 (260hp) |
|---|---|
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2500 RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 10 F / 19 R |
| Suspension | Spring |
In-Stock Now:
2024 Hino S5 16' Reefer with Lift Gate
Available and in-stock now for temperature-controlled deliveries. The Hino S5 combines proven power with a durable chassis, driver-focused comf...
Stock #305953
$116,500
| Engine | Isuzu 4HK1-TC (215hp) |
|---|---|
| Eng Size | 5l |
| Trans | Aisin A465 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 150" |
| Axle Type | Single 7275 F / 14550 R |
| Suspension | Spring |
FOR SALE: The Only Used Reefer That Eliminates the Risk.
TMI Truck & Equipment, a division of Potomac Truck Center, presents the smartest used truck purchase on the market.
Why? Because this Used ...
Stock #T50001
$32,000
| Mileage | 373,000 |
|---|---|
| Engine | Hino JO8E (260hp) |
| Trans | Allison Auto 6 Spd Auto |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
2025 Hino L6 – 24' Stakebody Flatbed with Liftgate
Built for daily duty, this 2025 Hino L6 stakebody flatbed is a smart, CDL-friendly solution for businesses that need serious capability without sa...
Stock #XS5T61344
$113,950
| Engine | Cummins ISB6.7 (260hp) |
|---|---|
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2200 RDS 6 Spd Auto |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
Presenting the 2026 Hino L6 Amthor Porta Potti Truck, a powerhouse solution designed specifically for the portable sanitation industry. This truck combines the reliability of Hino’s 2026 L Series ch...
Stock #3T5T50017
$159,995
| Mileage | 500 |
|---|---|
| Engine | Cummins ISB6.7 (260hp) |
| Trans | Allison 2500 RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 175" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
Truck in picture is an example phot. The original is getting ready for sale.
2022 Hino L6 Cummins 240 HP, Allison HS 6 speed, 26' dry van with liftgate,
Stock #T50260
$47,000
| Mileage | 170,100 |
|---|---|
| Engine | Cummins 6.7 (240hp) |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
2026 Hino L6 – Built to Work. Built to Last.
The 2026 Hino L6 delivers the ideal balance of durability, efficiency, and driver comfort for demanding medium-duty applications. Powered by the proven ...
Stock #T5T52279 Arriving Soon!
| Engine | Cummins B6.7 (260hp) |
|---|---|
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2200 RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Hendrickson |
2026 Hino L6 – Built to Work. Built to Last.
The 2026 Hino L6 delivers the ideal balance of durability, efficiency, and driver comfort for demanding medium-duty applications. Powered by the proven ...
Stock #T5T52156 Arriving Soon!
| Engine | Cummins B6.7 (260hp) |
|---|---|
| Eng Size | 6.7l |
| Trans | Allison 2200 RDS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Leaf Spring |
Just in off lease. getting the service done, detailing etc. Give us a call.
2017 Hino 268A 18' Refer truck, Just came out of lease, low miles (175K) DOT, PM done, ready to work.
Stock #S50759
$32,000
| Mileage | 175,000 |
|---|---|
| Engine | Hino JO8E (260hp) |
| Trans | Allison Auto 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 235" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
2021 Hino L7 Hino JO8E 260 HP, Auto, 22' refer body (new reconditioned body) de-rated to under CDL. liftgate, DOT inspected, PM service completed, warranties
Stock #T50003
$57,975
| Mileage | 343,000 |
|---|---|
| Engine | Hino JO8E (260hp) |
| Wheelbase | 235" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |
2021 Hino L6 Hino JO8E 260 HP, Allison 6 speed, 26' x 102" dry van with liftgate, DOT , PM and detailing have been completed, comes with limited warranties and other warranties are available for purch...
Stock #T50468
$42,500
| Mileage | 169,274 |
|---|---|
| Engine | Hino JO8E (260hp) |
| Trans | Allison 2500HS 6 Spd Auto |
| Wheelbase | 271" |
| Axle Type | Single 10000 F / 19000 R |
| Suspension | Spring |




















