Tandem Axle Daycabs For Sale
Tandem Axle Daycabs
2021 Volvo Daycab Volvo D13 405 HP, I shift 12 speed, tandem axle air slide 5th , PM & DOT service completed comes with a 6 mos warranty, Fed Ex specs
Stock #282038
$38,225
| Mileage | 436,457 |
|---|---|
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Volvo D13 (405hp) |
| Trans | Volvo I-shift 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
Just off lease, 2022 Mack AN64T Mack MP8 505 HP, M-Drive, 185'WB air slide 5th, DOT inspected, PM service and warranty included Miles 243919
Pictures are of the sister truck this truck is going thro...
Stock #M026906
$73,750
| Mileage | 243,919 |
|---|---|
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Mack MP8 (505hp) |
| Trans | Mack M-Drive 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 185" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
THE ULTIMATE REGIONAL WORKHORSE: 2026 Volvo VNR – Ready for Fuel, Dump, & Bulk Haul
FET is inlcuded in this trucks pricing!
Stop the $10,000 Bleed: The 2027 MY emissions mandate is an upcoming tax...
Stock #8TN717729
$164,995
| Mileage | 750 |
|---|---|
| Cab Style | Day Cab |
| Engine | Volvo D13-425 (425hp) |
| Trans | Volvo AT02612F 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 199" |
| Axle Type | Tandem 13200 F / 40000 R |
| Suspension | Air |
















